Informacja dotycząca epidemii koronawirusa: przed wizytą należy wypełnić ankietę wstępną. Kliknij tutaj aby przejść do ankiety…

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza to dziedzina stomatologii, która zajmuje się przywracaniem naturalnego kształtu, funkcji i estetyki zębom, zniszczonym w głównej mierze przez ubytki próchnicowe.

Próchnica jest to choroba bakteryjna, która prowadzi do nieodwracalnego uszkodzenia tkanek zęba, powodując nie tylko pogorszenie estetyki zębów, ale w przypadku zaawansowanego procesu próchnicowego może prowadzić do zakażenia najgłębszej tkanki zęba — miazgi, co niejednokrotnie zgłaszane jest przez pacjenta jako ból i dyskomfort.

W Es-Dent stawiamy na wczesną profilaktykę choroby próchnicowej. Za pomocą powiększenia (lupy, mikroskop) jesteśmy w stanie wykryć chorobę próchnicową już na jej początkowym etapie, co pozwala nam w mało inwazyjny sposób opracować zainfekowane tkanki oraz wiernie odtworzyć naturalną anatomię zęba. W tym celu stosujemy wysoce estetyczne materiały kompozytowe renomowanych firm, wykonując wypełnienia zgodne z naturalną anatomią zębów. Dzięki takiemu postępowaniu wielokrotnie udaje uniknąć się powikłania głębokiej próchnicy jaką jest zapalenie miazgi zęba.

Zabiegi przeprowadzane są w znieczuleniu miejscowym (znieczulenie komputerowe The Wand) co sprawia, że leczenie próchnicy jest bardziej przyjazne i komfortowe dla pacjenta.