Informacja dotycząca epidemii koronawirusa: przed wizytą należy wypełnić ankietę wstępną. Kliknij tutaj aby przejść do ankiety…

Profilaktyka i higiena

Profilaktyka — czyli lepiej zapobiegać niż leczyć.

Zabieg oczyszczania zębów jest najmniej inwazyjną metodą zapobiegania próchnicy zębów i chorobie dziąseł. Musimy pamiętać, że prawidłowa higiena jamy ustnej to nie tylko zdrowie całego organizmu, ale również większa trwałość wypełnień oraz prac protetycznych, które już mamy w jamie ustnej.

W Es-Dent zwracamy szczególną uwagę na edukację naszych pacjentów odnośnie utrzymywania zdrowej jamy ustnej na długie lata.

Pacjentów zapraszamy co pół roku na przegląd oraz profesjonalne czyszczenie zębów. Higienizacja jest również zalecana przed inwazyjnymi zabiegami chirurgicznymi w jamie ustnej oraz przed wybielaniem zębów.

Jak wygląda wizyta higienizacyjna?

W naszym gabinecie pracujemy według protokołu GBT (Guided Biofilm Therapy).

Etap 1: Wybarwiamy biofilm oraz częściowo zmineralizowaną płytkę nazębną, w celu zobrazowania pacjentowi problemu z higieną jamy ustnej.

Etap 2: Motywujemy pacjenta, zwiększamy świadomość, edukujemy. Przeprowadzamy instruktaż higieny oraz dobieramy indywidualne przybory codziennej profilaktyki.

Etap 3: Piaskujemy zęby w celu usunięcia płytki nazębnej i nalotów zewnątrzpochodnych (papierosy, kawa, herbata).

Etap 4: Za pomocą ultradźwięków wykonujemy skaling czyli usunięcie zmineralizowanych złogów nad- i poddziąsłowych.

Etap 5: Na oczyszczone zęby nakładamy preparat remineralizujący szkliwo, który chroni przed próchnicą i znosi nadwrażliwość pozabiegową.

Po zakończeniu profesjonalnej higienizacji planujemy harmonogram wizyt w zależności od potrzeb pacjenta.

W gabinecie Es-Dent zabiegi wykonywane są przez dypl. hig. Faustynę Kuchtę, która z pasją oraz niezwykłą delikatnością przywraca zdrowy, piękny uśmiech naszych Pacjentów.