Informacja dotycząca epidemii koronawirusa: przed wizytą należy wypełnić ankietę wstępną. Kliknij tutaj aby przejść do ankiety…

DSD – Cyfrowe Projektowanie Uśmiechu

W związku wysokimi wymaganiami estetycznymi naszych Pacjentów w gabinecie Es-Dent projektujemy uśmiech pacjentów w oparciu o filozofię DSD (Digital Smile Design) czyli komputerowego wspomagania projektowania uśmiechu. Dzięki tej metodzie możemy zaprojektować nowy uśmiech pacjenta idealnie wkomponowany w jego rysy twarzy, a także zaprezentować ten projekt bezpośrednio w ustach pacjenta zanim pacjent zdecyduje się na jakiekolwiek inwazyjne zabiegi. Dzięki takiej filozofii leczenia Lekarz z Pacjentem kontroluje każdy etap leczenia, a pacjent otrzymuje uśmiech dokładnie taki o jakim marzył.

Etapy projektowania uśmiechu:

  1. Na pierwszej wizycie robimy zdjęcia cyfrowe i rozmawiamy o oczekiwaniach pacjenta. Wykonujemy wyciski łuków zębowych do wykonania modeli gipsowych.
  2. Na podstawie wykonanych zdjęć cyfrowych zębów i twarzy analizujemy i projektujemy nowy uśmiech.
  3. Po wykonaniu projektu cyfrowego w komputerze, technik dentystyczny sporządza na modelach gipsowych tzw. wax-up. Jest to projekt nowych zębów. Dzięki temu możemy wykonać specjalną nakładkę w ustach pacjenta i zaprezentować nowy tymczasowy uśmiech jeszcze przed rozpoczęciem leczenia.